האם ניתן להשיג דירה במרכז במחיר שפוי? - רחובות Elite
כפתור תפריט
תושב רחובות? זכית!
close
שווה להיות רחובותי!
40 דירות ב-150,000 הנחה יוגרלו לתושבי רחובות
תוכנית "מחיר למשתכן" היא חוד החנית בסדרת צעדים חסרי תקדים אשר יזמה ממשלת ישראל, בהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים.
השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:

האם ניתן להשיג דירה במרכז במחיר שפוי?

דירה במרכז

לרוב, כשמדברים על קניית בית מגורים במרכז הארץ, הכוונה היא לתל אביב ושכנותיה, ערים בהן קשה עד לכדי בלתי אפשרי למצוא דיור בר השגה לזוגות צעירים ומשפחות. אך האם באמת כל מה שנשאר לנו לעשות הוא לשבת בשילוב ידיים, לקבל את גזרת המחירים ולהמשיך לגור בשכירות?

בביצוע מחקר מעמיק יותר, ניתן למצוא כי לפי מדד גאוגרפי, אזור המרכז כולל הרבה ערים מעבר לקו תל אביב-רמת גן. חשוב להבין כי דירות אלו מציעות ערך שווה למגורים, כשהשוני הוא במחירים הנוחים. המשמעות? סיכוי רב יותר לרכישת נכס במרכז העניינים מבלי להתפשר על תנאי מחיה. אילו ערים כדאי לנו לקחת בחשבון, ומהם הפרמטרים אותם מומלץ לבדוק? מספר ההמלצות שיעשו לנו סדר בבלאגן:

 

  • מיקום: חשוב להבין שגם אזורי המרכז נחלקים לתתי-אזורים. ככל שנתרחק מתל אביב, כך נוכל להשיג תמורה טובה יותר לכספינו בעת רכישת הדירה. לצורך ההשוואה, דירה חדשה בעלת ארבעה חדרים בתל אביב תעלה קרוב ל-3 מליון ש”ח בממוצע. אם נתרחק 5 ק”מ מטה במפה, בעיר אזור הסמוכה נוכל למצוא דירה עם אותו מספר החדרים בכ-1.9 מליון שקלים, כמעט בחצי מהמחיר. 5 ק”מ נוספים דרומה, בחולון, דירת ארבעה חדרים תעלה לנו כבר פחות מ-1.9 מליון בממוצע. ומה קורה אם חוצים את הגבול וממשיכים 10 ק”מ נוספים דרומה, שימקמו אותנו בעיר רחובות? כאן כבר ירד רף המחירים לכ- 1.6 מליון ש”ח בלבד בקניית דירה חדשה. כל זאת במרחק של עד חצי שעת נסיעה מתל אביב, בירת אזור המרכז.
  • כבישי גישה נוחים: חלק גדול מהפרויקטים החדשים ברחובות ובסביבותיה, נבנים מתוך מחשבה לגישה מהירה לנתיבי התנועה הראשיים, דבר שמאפשר להגיע למרכז בזמן קצר בהרבה ממרכזי אותן הערים שהוקמו בטרם התפתחו נתיבי התנועה הקיימים. לכן, חשוב לבדוק אם יש כבישי גישה באזור, שיכולים לעשות לנו חיים הרבה יותר קלים מבחינת זמן הנסיעה לעבודה, למשפחה ולחברים. למשל, סמוך לפרויקט הבניה רחובות עלית ניתן למצוא חיבור לכבישים המהירים 411, 42, וחיבור עתידי לכביש 431, המאפשרים נגישות מרבית לערי המרכז.
  • תחבורה ציבורית: מגורים בשכונה נפלאה ורגועה יכולים להיות חיסרון גדול אם לא קיימת בה תשתית של תחבורה ציבורית נוחה. העניין עלול לפגוע במיוחד בילדינו, בחיי החברה שלהם, ואף בזמן שלנו, אותו נצטרך לבזבז בהסעות שלהם למקומות הבילוי ולחברים. רוב הפרויקטים החדשים ברחובות וסביבתה הקרובה נבנים בהתחשבות מרבית בנושא, באזור בו התחבורה הציבורית נגישה. פרויקט רחובות עלית נבנה סמוך למסוף אגד ותחנת הרכבת העתידית.
  • בתי ספר ורמת חינוך: חלק מהפרויקטים החדשים נבנים מתוך חשיבה קהילתית, ולכן ניתן למצוא בהם בתי ספר, גנים ומרכזיים מסחריים שמעניקים נוחות מקסימלית. מומלץ לבחון את מרחק בתי הספר והגנים מאזור השכונה בה אנו מעוניינים לרכוש את הנכס. באזור פרויקט רחובות עלית, נוכל למצוא מספר בתי ספר וגני ילדים.
  • מרכזי תרבות, בילוי ופנאי: כדאי לבדוק אם יש מרכזי מסחר באזור, אילו מרכזי בילוי קיימים בו ומה המרחק שלהם מהנכס. נזכור כי גם פעילויות משפחתיות שונות לחגים ואירועים נעשות לרוב במרכזים אלו. בעיר רחובות ישנם מספר פרויקטים הקרובים לאזורים מרכזיים שונים.
  • שירותים עירוניים קרובים: מרפאה, שירותי דואר, סניף בנק… כל אלו יכולים לחסוך זמן יקר כשהם נמצאים בקרבת מקום המגורים. כדאי לדעת כי פרויקט רחובות עלית כולל מרכז שכונתי, שטחי מסחר, מרפאות ומשרדים לצורכי הדיירים.
  • ביקוש: דבר נוסף שכדאי לנו לשים עליו דגש הוא הביקוש למגורים באזור הנבחר. כך נוכל להסיק מי תהיה האוכלוסייה שתאכלס את הבניין והאם השכונה בה נגור תמשיך לצמוח, לגדול ולהתפתח. כיום, רובם של עובדי ההייטק מעדיפים לגור ברחובות (20.8%), המתגאה גם בשיעור מובטלים נמוך.

 

לסיכום, בחירת מגורים בערים ה”דרומיות” יותר של אזור המרכז יכולה לחסוך לנו בעלויות רבות, להקל עלינו את עניין הרכישה וכל זאת מבלי להתפשר על אורח חיים איכותי והשפע שמסביב. אחת מהערים שכדאי לנו לקחת בחשבון היא רחובות, המסתמנת כעיר של מדע וחדשנות. בשנים האחרונות נראה כי רחובות הופכת ליעד מגורים מבוקש, על כל יתרונותיה: קיימים בה שלושה מרכזים אקדמאים משמעותיים ומצוי בה מתחם פארק המדע, בו שוכנות חברות היי-טק רבות, לצד מתחמי בילוי, מסחר, תרבות ומוסדות חינוך איכותיים בעיר.

 

פרויקט דירות לדוגמה בעיר הוא פרויקט רחובות Elite, המציע שפע, נוחות ואיכות חיים מרבית. הפרויקט נבנה במיקום אסטרטגי בעל נגישות לכבישים רבים, המאפשרים נגישות מרבית למרכז הארץ לכיוון ראשון לציון ותל אביב. כמו כן, הפרויקט קרוב לתחנת הרכבת שבתכנון, לתחבורה הציבורית ולכביש דרך הים שמוביל למרכז העיר וכמו כן למרכזי הבילוי, התרבות והפנאי. בנוסף, באחד בנייני המגורים בשכונה ישולבו משרדים, מרפאות ושטחי מסחר. גם מרכז הספורט והנופש, הספורטק והקניון נמצאים בקרבת השכונה, ובקרבת מקום ישנם מוסדות לימוד לכל הגילאים.

 

המתואר לעיל הינו לצורך המחשה בלבד, אינו מהווה חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט ואינו מחייב את החברה. ההדמיות באתר הן להמחשה בלבד, ואינן מהוות חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט. את החברה יחייבו רק תוכניות המכר והמפרטים שיצורפו להסכם. *החברה אינה אחראית על תמהיל השירותים שיפעלו בשטחי המסחר.