דירות לקנייה ברחובות - הביקוש עצום אך ההיצע מצטמצם - רחובות Elite
כפתור תפריט
תושב רחובות? זכית!
close
שווה להיות רחובותי!
40 דירות ב-150,000 הנחה יוגרלו לתושבי רחובות
תוכנית "מחיר למשתכן" היא חוד החנית בסדרת צעדים חסרי תקדים אשר יזמה ממשלת ישראל, בהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים.
השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:

דירות לקנייה ברחובות – הביקוש עצום אך ההיצע מצטמצם

דירות לקנייה ברחובות

רחובות מפתיעה את כל משקיעי הנדל”ן. למרות שבאזורים אחרים בארץ תוכנית מחיר למשתכן גרמה לקיפאון מסוים ברכישת דירות, ברחובות לא שמעו על התופעה. מאות זוגות צעירים שעברו לעיר, ואלפי יחידות שנבנו בשנים האחרונות ונמכרו עוד בשלבים הראשונים לבנייתן, מציגות תמונה אופטימית של הגירה חיובית לעיר.

שילוב של תשתיות חדשות ומשופרות, התרחבות של מוסדות הלימוד האקדמיים בעיר לצד אפשרויות תעסוקה מפנקות – הפכו את רחובות של 2018 לאחת הערים שהכי כדאי לגדול בהן. אז מה הופך דירות לקנייה ברחובות למצרך כה מבוקש? יצאנו לבדוק מספר נתונים סטטיסטיים והופתענו.

חינוך ברמה גבוהה

רחובות מגדירה את עצמה כ”עיר המדע והתרבות” ולא בכדי. ביקור באתר האינטרנט של העיריה מציג בצורה ברורה את ההישגים הגדולים של העיר, החל מגן שזכה בפרס החינוך המחוזי, אין ספור פרסים ותעודות הוקרה בתחום החינוך לנוער ולילדים, ואף העשרה למבוגרים – לדוגמה קורס “מנהיגות את המחר” בונה את ההעצמה הנשית העיר. מבחינת אחוז הזכאים לבגרות (ללא הכללת החינוך המיוחד בעיר) עומד על 81% כאשר בתיכונים רבים האחוז גבוה בהרבה ועומד על מעל 90%.

המוחות הגדולים – קבוצת השחמט העירונית זכתה בפעם השנייה בתחרות הארצית

הוכחה נוספת שהמוחות הגדולים מגיעים לרחובות היא תחרות השחמט הארצית, שהסתיימה (בשנית) בזכייה של הקבוצה שהגיעה מרחובות. תחום החינוך בעיר, שנחשב לאחד מהמובילים, אינו מסתכם רק במוסדות האקדמיים ובבתי הספר העיוניים והמקצועיים – אלא גם בהעשרה נוספת הן בבתי הספר ובגנים, הן במתנ”סים והן באינספור חוגים פרטיים, חלקם בשיתוף עם מכון וייצמן בעיר.

דירות לקנייה ברחובות – הזדמנות פז גם למשקיעים הרואים את המגמה

הביקוש העצום לדירות לקנייה ברחובות החל לגרום לעליית מחירים מתונה, מגמה שנראה שצפויה להמשך גם בעשור הקרוב, ככל שיפתחו בעיר עוד חברות חדשות. יוזמות של התחדשות עירונית בשכונות הישנות ואינספור פרויקטים חדשים הנבנים בעיר, מראים מגמה של צמיחה שתגרום גם לעליית מחירים. שוק השכירויות בעיר הוא בין המבוקשים בשפלה, ולכן גם עבור המשקיעים קיימת הזדמנות להרוויח הן תשואה שנתית מכובדת, והן מעליית המחירים בעיר.

מקומות תעסוקה – החל מגיל צעיר

רחובות מעניקה לתושביה מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בכל התחומים, כאשר המשרות מתחילות מגיל צעיר. במאי 2016 קיימה העיר יריד תעסוקה המיועד לבני נוער לקראת החופש הגדול, והמגמה נמשכת. גם עבור הוריהם לא חסרות משרות המותאמות הן לעובדים לא מקצועיים, משרות הוראה בבתי הספר ובמוסדות האקדמיים, משרות רבות בתחום ההנדסה והתעשייה, וכן מגוון רחב של משרות לתוכניתנים.

בנייה חסרת תקדים בעיר

בזכות כל היתרונות הללו, עלה הביקוש לדירות חדשות בעיר, בשכונות שונות. ככל שעולה הביקוש, כך יש גם ניסיון להעלות את היצע הדירות ופרויקטים חדשים נבנים כל העת. החל מדירות קטנות יותר של שני חדרים ומעלה, וכלה בדירות פנטהאוז מפנקות המוצעות בפסגות המבנים בעיר.

לסיכום הן עבור משקיעי נדל”ן מנוסים, והן עבור דיירי העיר המשפרים דיור, קיים מגוון עצום של דירות להשכרה ולרכישה בעיר. עם זאת, הביקוש עדיין גובר על ההיצע, ונראה שנראה את מחירן של דירות לקנייה ברחובות ממשיך ועולה בעשור הקרוב. אם אתם יושבים על הגדר ומתלבטים – זה הזמן להצטרף לאלפי רכשי דירות להשקעה ולמגורים.

המתואר לעיל הינו לצורך המחשה בלבד, אינו מהווה חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט ואינו מחייב את החברה. ההדמיות באתר הן להמחשה בלבד, ואינן מהוות חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט. את החברה יחייבו רק תוכניות המכר והמפרטים שיצורפו להסכם. *החברה אינה אחראית על תמהיל השירותים שיפעלו בשטחי המסחר.