דילמת משפרי הדיור: השכרת או קניית דירה ברחובות? - רחובות Elite
כפתור תפריט
תושב רחובות? זכית!
close
שווה להיות רחובותי!
40 דירות ב-150,000 הנחה יוגרלו לתושבי רחובות
תוכנית "מחיר למשתכן" היא חוד החנית בסדרת צעדים חסרי תקדים אשר יזמה ממשלת ישראל, בהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים.
השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:

דילמת משפרי הדיור: השכרת או קניית דירה ברחובות?

דירה ברחובות

רבים נתקלים בדילמה המוכרת. מחד, מעוניינים להפסיק להשקיע הון לאורך השנים בדירה שלעולם לא תהיה שלהם, ומאידך עדיין מוקדם מדי להתחייב למשך כמה עשרות שנים על דירה, ולהתחיל תשלום משכנתא. אם יש בידכם את ההון העצמי ואתם עדיין מתלבטים, נסקור את כל השיקולים בעד ונגד קנייה והשכרה – וניתן לכם לבצע את ההחלטה המושכלת בין השכרה או קניית דירה ברחובות.

האם מקום העבודה שלכם יציב וקרוב לעיר?

אחד הגורמים המשפיעים על קבלת החלטה האם לרכוש דירה הוא יציבות מקום העבודה. במידה ואתם זוג, ההחלטה יכולה להיות של מקום העבודה המשותף או של בן הזוג שמשכורתו גבוהה יותר, ומשפיע בצורה רבה יותר על כלכלת המשפחה. אם אתם עובדים ברחובות, במקום עבודה יציב או באזור אחר במרכז, ויודעים מה יהיה גובה המשכורת שלכם, תוכלו לתכנן את תשלום המשכנתא בהתאם. ככלל, מומלץ לקבוע את התשלום החודשי על דיור על כ-30% מגובה ההכנסה של שני בני הזוג. הדבר רלוונטי הן להשכרת דירה, והן למשכנתא ארוכת טווח.

היכן מתגוררת המשפחה המורחבת?

אם אתם מתכננים מעבר לרחובות, חשוב לבדוק האם יש לכם קהילה תומכת באזור. במיוחד זוגות צעירים עם ילדים קטנים, יעדיפו לשהות לצד המשפחה המורחב. ההורים של אחד מבני הזוג, או אחים ואחיות שעוזרים. גם חברים טובים מהעיר יכולים להוות שיקול חיובי בקניה של דירה בעיר. אם אין לכם עוגן יציב בעיר, יתכן ושווה לשכור דירה לתקופה מסוימת לפני שמקבלים את ההחלטה הסופית לרכוש דירה. אלא אם… מצאתם דיל שחבל לוותר עליו. נרחיב על כך מעט.

השכרת או קניית דירה ברחובות – מחיר שלא כדאי לוותר עליו

נכסים באזור רחובות יכולים להיות השקעה לטווח רחוק. אם הצלחתם למצוא דירה יד שנייה או נכס מקבלן במחיר אטרקטיבי, שעשוי לעלות בזמן הקרוב – כדאי לקפוץ על המציאה ולהחליף את תשלום השכירות החודשי בבניית הקן לעתיד. יום אחד הדירה הזו תוכל לשמש אתכם כנכס מניב, או להמשיך הלאה לדור הבא כשיתבגר. אם ליווה אתכם מתווך מומחה, או שמצאתם נכס ללא תיווך, עם הון עצמי שיש בידכם, ותשלומי משכנתא בתנאים טובים – לא היינו מוותרים על ההזדמנות.

עיר מתפתחת עם שפע מקומות תעסוקה ובילוי

העיר רחובות ממשיכה ומתפתחת, ושכונות חדשות מוקמות בה בשנים האחרונות. פריחה של תחום ההייטק בעיר, וכן תחומים נוספים וההזדמנויות המוצעות על ידי מכון וייצמן, מוסדות ההשכלה הגבוהה בעיר, ואין סוף מקומות תעסוקה נוספים הופכים את העיר למקום נפלא לחיות בו. שדרוג איכות החיים באמצעות מוסדות לימוד לדור הצעיר, מגנים ועד בתי ספר, לרבות סניפים של אוניברסיטאות ומכללות הפכו את העיר למוקד משיכה לסטודנטים רבים, ומקומות בילוי במרכז מאפשרים לבלות ולגור בעיר – מבלי שתצטרכו לצאת לתל אביב הסמוכה.

 

לסיכום, אם אתם עדיין מתלבטים לגבי השכרה או קניית דירה ברחובות, נציע לבחון קודם כל האם תוכלו לעמוד בתשלומי משכנתא קבועה, האם יש גורמים נוספים המחברים אתכם לעיר הנפלאה, ואת ההזדמנויות השונות המוצעות בה מבחינת הנכסים. אם הצלחתם למצוא דיל טוב, קפצו על המציאה בשתי ידיים – ובנו בית בעיר המתפתחת בקצב מואץ.

המתואר לעיל הינו לצורך המחשה בלבד, אינו מהווה חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט ואינו מחייב את החברה. ההדמיות באתר הן להמחשה בלבד, ואינן מהוות חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט. את החברה יחייבו רק תוכניות המכר והמפרטים שיצורפו להסכם. *החברה אינה אחראית על תמהיל השירותים שיפעלו בשטחי המסחר.