דירות ברחובות: 7 עובדות שיעשו לכם חשק לגור בעיר המדע
כפתור תפריט
תושב רחובות? זכית!
close
שווה להיות רחובותי!
40 דירות ב-150,000 הנחה יוגרלו לתושבי רחובות
תוכנית "מחיר למשתכן" היא חוד החנית בסדרת צעדים חסרי תקדים אשר יזמה ממשלת ישראל, בהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים.
השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם פרטים נוספים:

עיר המדע והחיים הטובים: 7 עובדות שיעשו לכם חשק לקנות דירות ברחובות

דירה ברחובות

בגיל 60 היא עלתה מדרגה כשהפכה ממושבה חקלאית ל”עיר המדע”, והיום, כשהיא נושקת לגיל 127, נראה שרחובות עושה זאת שוב. כבר קרוב לעשור שהעירייה מגבירה את קצב הפיתוח העירוני ומשקיעה בבניית דירות ברחובות, בפיתוח התעשייה ו, איך לא, בתרבות ובמדע – ונראה שזה עובד. לפחות לפי דו”חות הלמ”ס האחרונים והדיווחים בשוק הנדל”ן. מה זאת אומרת עובד? הנה 7 עובדות מפתיעות שיעשו לכם חשק לעבור לגור ברחובות.

עיר התרבות והמדע וההיי טק והיזמות

כבר עשרות שנים שרחובות מתהדרת בכינוי “עיר המדע”, תודות למבחר מרכזי המחקר והאקדמיה שפעלו ופועלים בה, אבל רחובות של 2016 מציעה הרבה יותר מאשר את מכון ויצמן – תעסוקתית, תעשייתית וחברתית. למעשה, היא נושפת בעורפן של תל אביב וירושלים, עם פיתוח מהיר כמוקד של חדשנות, קדמה ויזמות.

 

  1. עובדה: ברחובות קיים השיעור הגבוה ביותר של עובדי היי טק ביחס לאוכלוסייה (20.8%)

הנתון הזה מבטא בראש ובראשונה את אופי האוכלוסייה האיכותית שמתגוררת כיום בעיר, הכוללת גם 31% אקדמאיים וקהילה צעירה גדולה ותוססת. עבור מי שאינם תושבים או בעלי דירה ברחובות, נתון זה מעיד על הכיוון אליו היא מתפתחת – פיתוח שבא לידי ביטוי בהקמת מספר מתחמים מתקדמים לתעשיית ההיי טק בעשור האחרון, בראשם פארק המדע שממשיך להתפתח ומאכלס חברות היי טק מהמובילות בארץ. אבל לרחובות, שכבר כבשה את התרבות, המדע וכאמור גם את ההיי טק, יש תכניות גדולות יותר –

 

  1. עובדה: רחובות תקצה מאות אלפי שקלים בפיתוח העיר כ-“בית לסטרטאפים”

דירות ברחובות, כך מסתבר, הן לא הבתים היחידים שהעירייה מתכננת לבנות, וכבר באמצע השנה היא הודיעה על כוונותיה. אפשר לומר שהפיתוח עצמו כבר החל, עם הקמת שני מרכזי יזמות חדשים בעיר – WISE, מרכז יזמות לסטודנטים וחוקרים במכון ויצמן, ו- Streets Hub, חממה ליזמים בפרויקט ללא מטרות רווח בשיתוף העירייה, בו היא מתכננת להכשיר ולעצב חלל של 200 מ”ר ולהעניק סיוע וליווי מקצועי ומשפטי למיזמים שייבחרו, בהעדפה לתושבי האזור.

 

ואיך כל זה משפיע על חיי התושבים בעיר?

טוב ששאלתם. ההתפתחות בתעשיית ההיי טק והיזמות מוסיפה הזדמנויות תעסוקה איכותיות שמשפיעות באופן ישיר על תחושת הביטחון התעסוקתי והרווחה של התושבים, כמו גם מושכות תושבים חדשים ומשקיעים שמחליטים לרכוש דירות ברחובות.

 

  1. עובדה: ברחובות ההכנסה הכספית הממוצעת היא הגבוהה ביותר בארץ

על פי דו”ח הלמ”ס האחרון, ההכנסה הכספית הממוצעת נטו ברחובות היא 16,800 ₪, הגבוהה ביותר בארץ, ואליה מצטרף שיעור אבטלה מהנמוכים ביותר (פחות מ-5% לעומת ממוצע ארצי של 6.2%). כמו כן, רוב התושבים המועסקים בעיר (90%) מרוצים מעבודתם וחלק גדול מהם (67%) אף מעידים על תחושת ביטחון תעסוקתי גבוהה (השנייה בגובהה בארץ, ליתר דיוק) ומעריכים שיש להם סיכוי גדול או גדול מאוד למצוא עבודה אחרת, במידה ויאבדו את עבודתם. יחד עם זאת, הפיתוח העירוני אינו מסתכם בתעשייה ותעסוקה, והשפעותיו מורגשות גם בתחומים אחרים כמו החינוך, למשל.

 

  1. עובדה: ברחובות אחוז המורים בעלי תואר שני ומעלה הוא הגבוה ביותר (37%)

אפשר לייחס את הנתון הזה, כמובן, להימצאותם של מבחר מכוני מחקר ואקדמיה ברחבי העיר, אך אין ספק שלפיתוח העירוני יש חלק גדול בכך – הן במשיכת המורים אל העיר והן בהקניית המשאבים לפיתוח החינוך כולו. נכון להיום, רחובות מתהדרת בעלייה מתמדת של מעל ל-12% בשיעור הזכאות לבגרות בשש השנים האחרונות, לצד שיעור גבוה של מצטיינים (10%) ושל נבחנים בבחינות בגרות ברמה מוגברת באנגלית (74.2%), במתמטיקה (38.6%) ובמקצועות מדעיים אחרים (34%).

 

כאן גרים בכיף ולאורך זמן

והתושבים מרוצים. מאוד מרוצים, למען האמת, ולא רק כשמדובר על חינוך או תעסוקה.

 

  1. עובדה: 91% מהתושבים סבורים שברחובות אנשים בעלי רקע שונה מסתדרים

זאת לעומת 70% בלבד באשדוד, למשל. אם נוסיף לכך את העובדה שברחובות קיים שיעור התלונות הנמוך ביותר על לכלוך (31%), שהאוכלוסייה מורכבת בעיקר ממשפחות צעירות (עם שיעור גבוה יחסית של 40.6%) ואת השיעורים הגבוהים של אקדמאיים והייטקיסטים – נקבל תמונה כמעט מעוררת קנאה על קהילה מתחדשת ונעימה במיוחד. לכן, לא הופתענו כשנחשפנו לעובדה הבאה –

 

  1. עובדה: מרבית התושבים (78%) מעריכים שיישארו לגור ברחובות גם בחמש השנים הבאות

כאמור, לא מפתיע. במיוחד כשמסתכלים על סגנון החיים של התושבים – רובם בעלי דירות ברחובות (ממוצע של 72%, הגבוה ביותר מבין הערים הגדולות), כמעט מחצית מהם מבקרים במוזאונים ותערוכות אמנות (48%) ואף עוסקים בפעילות גופנית לפחות 3 פעמים בשבוע (44%). אבל השמועה על “החיים הטובים” ברחובות כבר מזמן פרשה כנף אל מחוץ לגבולות העיר והעניין ברכישת דירות ברחובות הולך ועולה גם בקרב משקיעים, זוגות ומשפחות מכל רחבי הארץ.

 

לסיכום, כולם רוצים לקנות היום דירות ברחובות

טוב, “כולם” זה אולי קצת מוגזם, אבל אין ספק שרחובות נהנית מתנופה משמעותית, הן מבחינת פרויקטים מתקדמים לבניית דירות ברחובות והן מבחינת הקהילה המתחדשת שהזכרנו. למעשה, אם עדיין לא עשינו לכם חשק, הנה השורה התחתונה –

  1. עובדה: רחובות היא בין ארבעת הערים היחידות שיש בהן מאזן הגירה חיובי

כן, בסופו של דבר, יותר תושבים עוברים לגור ברחובות מאשר עוזבים אותה, כשמדובר בעיקר על זוגות צעירים ומשכילים שמוצאים בה מפלט מפני המחירים ההזויים של הבועה התל אביבית. אך כמובן שכמו בכל יעד אטרקטיבי למגורים והשקעה, גם כאשר מדובר על דירות ברחובות ההיצע הולך ואוזל והמחירים הולכים ועולים (5% עד 10% בשנה החולפת).

יחד עם זאת, בטח תשמחו לגלות שמחירי דירות ברחובות עדיין נמוכים מהאלטרנטיבות היקרות בסביבת תל אביב, ככה שחלון ההזדמנויות אמנם קצר, אך הוא לגמרי עוד שם. בהצלחה.

 

 

המתואר לעיל הינו לצורך המחשה בלבד, אינו מהווה חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט ואינו מחייב את החברה. ההדמיות באתר הן להמחשה בלבד, ואינן מהוות חלק מהסכם לרכישת דירה בפרויקט. את החברה יחייבו רק תוכניות המכר והמפרטים שיצורפו להסכם. *החברה אינה אחראית על תמהיל השירותים שיפעלו בשטחי המסחר.